Publikováno

Jsem typ člověka, co sportuje pro radost, říká Valerie Voroniuk

Jak a kdy ses dostal k práci v běžecké prodejně TRIEXPERT Brno?

K práci v TrieExpert HK jsem se dostala přes svojí sousedku a zároveň bývalou vedoucí prodejny. Jednou ve vlaku mi prozradila, že shání posilu. Slovo dalo slovo a už jsem pracovala do týmu TriExpert.

Co tě pro tuto práci motivuje? 

Pro tuto práci mě motivují jako každého jiného peníze, potom velmi příjemné prostředí, poměrně jednoduchá práce, v porovnání s mými předchozími brigádami a časová flexibilita.

Každodenně absolvuješ rozhovory se zákazníky ohledně běhání. Jaký je tvůj vztah k běhu?

Můj vztah k běhu je velmi kladný. Chvíli mi trvalo, než jsem mu přišla na chuť, ale stalo se. Chodím běhat tak dvakrát do týdne. Můj limit je 10 km a vím, že na vyčištění hlavy a pro dobrý pocit mi to stačí.

Jak vnímáš pracovní tým TRIEXPERTu? Jaká je spolupráce?

Spolupráce je fajn. Tým se snaží a tím motivuje i mě.

Jak vnímáš atmosféru v týmu TRIEXPERTu?

Atmosféra v týmu TriExpert je přátelská, vnímám ji jako jednu velkou rodinu i když jsem s většinou lidí komunikovala pouze telefonicky :D.

S jakými dotazy k vám nejčastěji přicházejí zákazníci?

Nejčastěji se dotazy vztahují logicky na běžeckou obuv. Skoro každé jednání se zákazníkem začíná větou: “Jaký mi doporučíte boty?”

Závodíš?

Nezávodím. Jsem typ člověka, co sportuje pro radost.

Jak odpočíváš a regeneruješ?

Odpočívám s knížkou v ruce nebo u dobrého filmu.

Jaký je tvůj vztah ke sportu?

Velmi kladný.

Publikováno

Díky běhu jsem poznala spoustu nových přátel, krásných míst a životní nadhled

Když mi bylo 7 let, přihlásili mě rodiče do tanečního souboru. U tancování jsem vydržela do svých 18 let, což mi dalo pohybový základ, disciplínu a hlavně lásku ke sportu. Postupně jsem ale začala objevovat mou skrytou vytrvalost a oblíbila jsem si pobyt v horách. Poté už chybělo jen vyzkoušet nějaký ten závodní výběh na Lysou horu a stala se ze mě horská vytrvalostní běžkyně. Tento můj koníček jsem později propojila i s prací.

Jak a kdy ses dostala k práci v Triexpert v Brně?

Součástí Triexpert týmu jsem od října roku 2019. Rozhodovala jsem se pro změnu zaměstnání, když právě hledali posilu na prodejnu v Brně. A práce v nejlepší běžecké speciálce byla pro mne jasnou volbou.

Co tě pro tuto práci motivuje?

Posledních pár let se můj život točí hlavně kolem běhání, takže motivací pro mě je předávat informace, které jsem za ta léta nabyla. Největší odměnou je pro mě spokojenost zákazníka, který odchází s novým zbožím, ve kterém ještě ten stejný den vyběhne. Baví mě styl prodeje, který je velmi osobní. Často se se zákazníky bavíme o závodech o jejich motivaci k běhu a to dělá celý tento proces zábavnějším.

Každodenně absolvuješ rozhovory se zákazníky ohledně běhání. Jaký je tvůj vztah k běhu?

Běhám asi pět let a musím říct, že se běh stal mým životním stylem. Díky němu jsem poznala spoustu nových přátel, krásných míst a možná mi dal i trochu životního nadhledu. Člověk může při něm relaxovat a utřídit si myšlenky, ale také se dostat na dno fyzických sil.

Jak vnímáš pracovní tým Triexpertu? Jaká je spolupráce?

V práci se cítím výborně a s mými kolegy tvoříme super tým. Když mají lidé běh jako společný koníček, vždy to musí fungovat.

Jak vnímáš atmosféru v týmu Triexpertu?

Atmosféra je přátelská a navzájem si pomáháme.

S jakými dotazy k Vám nejčastěji přicházejí zákazníci?

Nejčastěji se zákazníci ptají, do jakého terénu jsou boty vhodné a jaký typ bot zvolit, když s během teprve začínají. Časté jsou také dotazy na sportovní výživu.

Závodíš?

Ano a to ve všech ročních obdobích. Oblíbila jsem si delší distance, od maratonu nahoru a hlavně v horském prostředí.

Jak odpočíváš a regeneruješ?

Nejlepší odpočinek je pro mě spánek. Po běhu nevynechám strečink a ráda si zacvičím jógu, která umí protáhnout celé tělo. Ale abych pravdu řekla, moc odpočívat neumím.

Jaký je tvůj vztah ke sportu?

Bez sportu a pohybu si svůj život ani nedokážu představit. Podle mého názoru by se měl minimálně dvě hodiny týdně věnovat sportu úplně každý.

Publikováno

Proč běhat ultratraily a jak začít

Máte rádi výzvy?

Rádi běháte?

Hledáte hranice vašich možností?

Jste rádi v přírodě?

Rychlostní tréninky na dráze nejsou úplně pro vás?

Pokud jste na většinu těchto otázek odpověděli kladně, právě ultratraily mohou být běžeckou disciplínou právě pro vás. Jedná se o běh v terénu, který svou vzdáleností sahá za hranici maratonu, někdy až několikanásobně. Na trati často strávíte několik hodin nebo dokonce i dnů. Co je na tom ale tak skvělého? Zní to přeci až hrozivě. Právě tyto hodiny strávené na horských nebo lesních cestách nás donutí vystoupit z komfortní zóny a posunout fyzické i psychické hranice kousek dál. A právě tento pocit, že jsme překonali sami sebe a uběhli vzdálenost, kterou jiní možná ani na kole neujedou, je velice příjemný. Lehce se na něm stanete závislí. Možná právě proto, se těší ultratrailové běhy v posledních letech takové oblibě.

Jedna ze skvělých věcí na trailovém běhání také je, že vás zavede na místa, na které byste jinak nikdy nezavítali. Ultratrailové závody se konají v krásném, často horském prostředí, ale klidně mohou vést po schovaných lesních cestičkách v okolí Prahy.

Jak tedy začít? Pokud jste aktivní běžec a máte za sebou třeba už i maraton, k ultra je už to jen malý krůček. Ty kratší z nich mají okolo 50 kilometrů. Když s během teprve začínáte, doporučuji si vyzkoušet nejprve trailové závody na 10 km, později třeba půlmaraton. Hlavním bodem v tréninku by mělo být pozvolné navyšování kilometrů, respektive tréninkových hodin. Patříte-li k rychlým silničním běžcům a chcete vyzkoušet něco jiného, budete muset v tréninku zpomalit.

Barbora Cichá – běžkyně a prodejní konzultantka v TRIEXPERT Brno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jestliže se rozhodnete závodit, doporučuji si zvolit závod v podobném terénu, v jakém nyní běháte. Zda-li jsou vaše výběhy povětšinou na cyklostezkách podél řeky, nebude horský ultramaraton nejlepší volba. Hned v prvním stoupání byste byli nemile překvapeni, jak vaše nohy dokáží ztěžknout. Naopak, máte-li to štěstí trávit své tréninky v kopcích, rovinatý závod by vám mohl působit potíže.

V neposlední řadě na ultratrailových závodech vládne skvělá a přátelská atmosféra. Poznáte zajímavé lidi, nové přátelé, se kterými strávíte pár těžkých, ale krásných chvil na trati. Takže stačí obout pohodlné boty a vyrazit vstříc dalším kilometrům.

V příštím díle přiblížíme, jak se vybavit na ultratrailové závody a na co si dát pozor, co nepodcenit.

Pokud chcete konzultovat vaši výbavu, tréninky a nebo se dozvědět více rad k ultra trailovému běhání, stavte se do brněnské prodejny TRIEPXERT z Barborou Cichou, autorkou tohoto článku.

 

Publikováno

Jak se obléct na běhání v zimě

Každý, kdo běhá, si určitě položil otázku, jestli se obléká na běh správně. David Vaš tentokrát ukazuje, jak se dobře obléct do chladnějších dnů, ale i do mrazivého počasí.

David ve svém videu má na sobě tričko Brubeck, běžeckou bundu Gore, ukazuje mikinu Montane a tričko Montane. Běžecké oblečení najdete a spodní vrstvy můžete nakoupit v každé prodejně Triexpert. Stejně jako běžecké doplňky od řady běžeckých světových firem.

Publikováno

Reflexní oblečení 2XU

2XU myslí na sportovce ve všech přírodních i městských podmínkách, proto přichází s řadou produktů s membránou proti větru a dešti a reflexními prvky pro vyšší bezpečnost při sportu. Reflexní prvky se nacházejí u kalhot ve tvaru pásu malých písmen x na dámské i pánské verzi a u bund jsou to reflexní pásky na rukou a zádech. 


 

 

 

 

 

 

 

Dámské kompresní legíny: https://www.stage.triexpert.cz/produkt/damske-kompresni-leginy-2xu-defence/

Pánské kompresní legíny: https://www.stage.triexpert.cz/produkt/panske-kompresni-elastaky-2xu-defence/

Pánská běžecká bunda: https://www.stage.triexpert.cz/produkt/panska-bezecka-bunda-2xu-defence-membrane/

Dámská běžecká bunda: https://www.stage.triexpert.cz/produkt/damska-bezecka-bunda-2xu-defence-membrane/

 

Publikováno

TRAILROC – krosovky do skalnatého trailu

Historie fenoménu TRAILROC

TRAILROC. Jméno, které si vydobylo respekt v trailové komunitě respekt už v roce 2012. Dnes, po sedmi letech, už nám to při pohledu na kolekce všech trailových značek může přijít úsměvné, ale ve své době byl TRAILROC 255 průkopníkem v oblasti krosovek určených na ultra trailové závody.
V čem spočívalo zmíněné průkopnictví? Především v kombinaci pohodlí, ochrany, vysoké propriocepce (Jedná se o schopnost nervového systému zaznamenat změny vznikající ve svalech a uvnitř těla pohybem a svalovou činností (polohocit). Propriocepce je nezbytná pro správnou koordinaci pohybu, svalový tonus, průběh některých reflexů, registraci změny polohy těla atd.) a podpoře přirozeného stylu běhu i fungování chodidla. Třešničkou na dortu byla propracovaná podešev ze tří různě tvrdých směsí, která dokonale fungovala v typickém českém a slovenském trailu, kde se střídá asfalt, šotolina, hlína, kameny, kořeny a bláto.

Pomyslným nástupcem TRAILROCU po jeho ukončení se stala RACE ULTRA. Další fenomén, který si získal srdce tisíců běžců. Není náhoda, že dvě ze tří našich nejslavnějších bot (na absolutním vrcholu je offroadová stálice X-TALON 212) spadají do kategorie bot do univerzálního terénu. V tomto prostředí trénuje drtivá většina běžců a povedený model určený do těchto podmínek je něco jako svatý grál – všichni po něm touží, ale je nesmírně těžké ho najít. Když už se ale objeví, tak to stojí za to…

Druhá generace TRAILROCu (modely 270 a 285) už vznikala jako kříženec původních 255 s konceptem RACE ULTRA. Vidět to bylo zejména na podešvi, která si díky šikovnému křížení vzala to nejlepší z obou konceptů.

Třetí generace krosovky do skalnatého trailu

Nový TRAILROC G 280 (třetí generace) zůstává v tomto směru beze změny a je postavený na podešvi s jemným 4mm vzorkem, který je speciálně navržený tak, aby poskytoval spolehlivý záběr na tvrdém trailovém podloží. 84 drobných špuntů skvěle kopíruje terén, což má za následek vynikající trakci i na velkých kamenných blocích, kde boty s agresivnějším vzorkem selhávají a kloužou.

Tyto vlastnosti oceníte zejména na horských trailech v Krkonoších, Tatrách, nebo Alpách. To ale neznamená, že se TRAILROC nedá použít i v méně technickém terénu. Kromě šutrů a skal si přednosti použité podešve užijete i na příměstských stezkách a pěšinkách, kde se míchá šotolina s lehčím tvrdším terénem.

Jedinou potenciální slabinou podešve TRAILROC je hluboké bahno a sníh. Do těchto podmínek by bylo potřeba zvednout výšku gripů, ale to by se negativně podepsalo na funkčních vlastnostech na tvrdém podloží. Tedy tam, kde je TRAILROC doma. Pro běhání v bahně a měkkém terénu doporučujeme zaostřit na modely ROCLITE, případně X-TALON a MUDCLAW.

A jak to bude na asfaltu? Vzhledem k tvaru a rozložení jednotlivých gripů má TRAILROC velmi dobrou stabilitu, záběr i odolnost i na silnicích a chodnících. Díky premiérovému použití grafénem obohacené směsi se navíc výrazně zlepšuje poměr mezi přilnavostí a odolností.

TRAILROC G 280 s grafénovým G-GRIPEM má podešev z naší nejjemnější směsi Sticky grip (znáte z modelů X-TALON) obohacené o grafén. Sticky grip sám o sobě má bezkonkurenční přilanovst, ale za cenu nižší životnosti. Přimícháním grafénu se tento poměr převrací, protože přilnavost zůstává na špičkové úrovni, ale životnost se radikálně zvyšuje.

Skvělá ochrana v technických sebězích

Aby byla krosová bota opravdu dobrá v kamenitém trailu, tak nestačí, aby měla podešev, která neklouže na šutrech.
Co vás nejvíc trápí, když letíte z prudkého kopce pěšinou plnou ostrých kamenů? Ano, přesně tak, nepříjemné nárazy, které mohou při špatném došlapu vést až k poranění chodidla. V sebězích se ale dá ztratit, nebo naopak získat nejvíc času a bezstarostné střemhlavé tempo seběhů má tak při trailovém závodě cenu zlata. Už dávno neplatí, že kdo bude první na kopci, ten bude první v cíli. V dnešní době je naprosto zásadní, aby běžec neztrácel v sebězích, protože dohnat případnou ztrátu je ve stoupání prakticky nemožné.

Přesně z toho důvodu je u krosovek do kamenitého terénu naprosto zásadní spolehlivá ochrana chodidla. TRAILROC G 280 má mezi podešví a tlumicí vrstvou ochrannou vrstvu META PLATE páté generace, které zajišťuje nejvýraznější ochranu, jakou můžete u INOV-8 zažít. Problém vám tak nebudou dělat ani ty nejostřejší šutry a klacky. Počítejte ale s citelně vyšší tuhostí, než na jakou můžete být zvyklí u bot s nižší úrovní ochrany. Vysoká tuhost se sice negativně promítne na úrovni propriocepce, ale kromě ochrany chodidla je zde i zásadní benefit ve stabilitě při běhu po nerovném povrchu.

Nebyl by to ale INOV-8, kdybychom ochranu řešili “jednoduchým” rockplate. U spousty krosovek najdete kompaktní desku umístěnou na strategických místech pod příčnou klenbou a pod patou. Taková deska se ale fatálně podepíše na “živosti” a dynamice celé boty. O omezení ohebnosti na absolutní minimum ani nemluvě. U TRAILROCu proto vsázíme na desku s perforací, která svým tvarem kopíruje umístění plantárních fascií. Díky tomu META PLATE chrání ta nejcitlivější místa a zároveň umožňuje zachovat ohebnost celé boty na rozumné úrovni, která nebude fatální pro přirozenou práci chodidla a techniku běhu.

Tlumení uzpůsobené potřebám ultra trailu

TRAILROC G 280 navazuje na svého předchůdce a opět máme tu čest s modelem, který posouvá standardy v oblasti ultra trailového běhání. Mezipodešev je totiž tvořena pro INOV-8 až nečekaně komfortním tlumením. To společně se spolehlivým záběrem a špičkovou ochranou chodidla nabízí koktejl přímo stvořený pro pohodlné překonávání dlouhých vzdáleností.

Drop mezipodešve je poměrně výrazných 8 milimetrů a absolutní výška tlumení v patě se vyšplhala na 20 milimetrů. Tento parametr přibližuje TRAILROC G 280 nejtlumenějším krosovkám na trhu a po obutí je to okamžitě cítit. Zásadním způsobem tomu napomáhá přítomnost naší nejměkčí směsi POWERFLOW+. Kombinace 20 milimetrů mohutnosti v patě s touto mechově měkkou EVA směsí je zárukou vysoce komfortního tlumení.

Posledním detailem zvyšujícím pocit vysokého komfortu je 6 mm vkládací stélka z měkké pěny. Ta se dá v případě potřeby vyjmout, nebo nahradit jinou, tenčí, alternativou, čímž získáte více místa pro příčnou klenbu a zároveň zlepšíte cit pro terén a celkovou propriocepci chodidla.

Nečekejte nízkoprofilovou dravou botu s maximálním citem pro terén. Od toho tu máme modely jako RACE ULTRA 270, nebo ROCLITE G 290. TRAILROC G 280 je tank. Tank, který se postará o to, abyste dorazili do cíle bez ohledu na to, jestli poběžíte deset, nebo sto kilometrů.

S vysokým tlumením je na pořadu dne otázka stability. O vysoce tlumených bot to totiž obvykle není to pravé a obzvlášť v technickém terénu na ně není příliš dobrý spoleh. TRAILROC dokázal tento problém vyřešit pomocí dvou konstrukčních vychytávek. První z nich je výše zmíněný META PLATE. Vychytávkou číslo dvě je pak vytažení mezipodešve v patní části vysoko nad úroveň chodidla. Díky tomu je bota s chodidlem velmi dobře provázaná a pata nemá tendenci vyjíždět z boty ani při nečekaném dopadu na nerovný terén. Celková míra stability je díky této misce podobné konstrukci velmi solidní. Nedochází přitom k dalšímu ovlivnění stability celé boty, nebo výraznému navýšení hmotnosti celé boty.

Odolný svršek na kopytě medium fit

Na závěr se podíváme na svršek. Ten je napnutý na kopytě střední šířky medium fit (3). Důvodem, proč jsme u boty na ultra nevsadili na širší svršek (standard fit, 4-5) je ten, že kromě dostatečného prostoru kolem prstů a příčné klenby je důležité i to, aby noha v botě neklouzala a ovladatelnost v technickém terénu zůstala na vysoké úrovni. Medium fit je tak ideálním kompromisem mezi prostorem pro přirozenou práci chodidla bez rizika otlaků a dobrou ovladatelností.

Zajímavou novinkou je nový tvar pogumovaného okopu. Ten chrání prsty nejen zepředu, ale i ze shora. Díky tomu se nemusíte bát prodřeného svršku, pokud při každém kroku zvedáte palec. Kromě toho je nová konstrukce okopu si zachovává maximální úroveň ochrany prstů, ale zároveň je lehčí a měkčí a v budoucnu se s ní setkáme i u dalších modelů mimo rodinu TRAILROC.

Okop je doplněn masivní TPU 3D tvarovanými ochrannými prvky po celé spodní hraně a přes velkou část nártu. Přece jen se jedná o botu do kamenitého trailu a ochrana svršku i chodidla před poškozením, respektive poraněním je jedna z klíčových vlastností.

Základ svršku tvoří strukturovaná síťovina s vyšší pevností a dobrou prodyšností. Střih boty je vždy subjektivní záležitost, ale podle prvních reakcí se nebojíme říct, že v případě TRAILROCu je velmi povedený a umožňuje komfortní použití bez rizika puchýřů a odřenin i při extrémně dlouhých závodech. Jednu z prvních zkušeností má s TRAILROCem G 280 člen INOV-8 týmu Tomáš Hudec, který v této botě vybojoval skvělé třetí místo na konkurencí nabitém mistrovství Polska v ultra trailu.

Celkové shrnutí

Abychom to shrnuli. Nejnovější přírůstek do rodiny TRAILROC s označením G 280 je botou do kamenitého trailu s vysokým důrazem na komfort, tlumení, stabilitu, ochranu a odolnost. Na své si tak přijdou vyznavači ultra trailových disciplín i všichni běžci, kteří hledají primárně pohodlnou a spolehlivou botu, která je ale zcela neodstřihne od vnímání terénu a techniky běhu.

Publikováno

Zaběhej si trasy TRIEXPERT na etapovém závodě TRAILTOUR

Neexistuje na světě běžecký etapový závod srovnatelný s TRAILTOUR. Od 10.5.2019 do 31.10.2019 připravil INOV-8 a běžecké kluby a speciálky, mezi nimiž je i TRIEXPERT,  48 různě náročných etap o celkové délce přes 415 kilometrů a převýšení 18.150m.

Najdeš tu krátké etapy, řekněme ralleyové prology, kde můžeš se svou skupinou, komunitou, oddílem nebo klubem „řezat“ kvalitu. Tyto etapy jsou ideálním hřištěm pro úseky, nebo trénink tempa a tempové vytrvalosti. TRAILTOUR je tvořena neskutečně krásnými etapami v místech, kam by Tě v životě nenapadlo zajet. Přitom je můžeš mít přímo pod nosem. Ochutnáš klasický běh na lesních pěšinkách, drsnější etapy v odlehlých horských oblastech, stejně jako notoricky známé, zato pořádně náročné výběhy dvou královských vrchařských etap. Nechybí ani parky, příměstské lesy, cyklostezky i měkké pěšinky napříč Českem a Slovenskem. Hory, skály, kameny, hlína, bláto, sníh. Najdeš tady všechno, co si pod pojmem trail dokážeš představit.

 

 

 

 

 

Ačkoliv etapový závod končí, trasy jsou ti stále k dispozici a nyní máš možnost vidět časy závodníků a hecovat sebe i svůj tým k podobným či lepším výkonům. Natrénovat a ještě letos nebo příští rok se zúčastnit také. Stačí k tomu se registrovat a zaběhnout trasu s aplikací Strava.

Triexpert má v letošním TRAILTOUR tři trasy:

  1. Brněnská přehrada / Veveří
    Délka: 7100 m Převýšení: 170 m
  2. Závist / Praha
    Délka: 1500 m Převýšení: 180 m
  3. Prokopské údolí / Praha
    Délka: 2700 m Převýšení: 40 m

Všechny etapy v České i Sovenské republice najdeš zde. Tak hurá na trail!

Publikováno

Jak navléci kompresní podkolenky a proč je používat

Kompresní podkolenky (a také kompresní návleky) jsou dobré na regeneraci a stabilizaci svalu, tedy oddálení únavy. Kompresních podkolenek si můžete vybrat v TRIEXPERT z řady různých délek, míry komprese i barev. Více upřesní a názorně ukáže David Vaš na videu.

Kompresní podkolenky Compressport – výkon & regenerace
Kompresní podkolenky Compressport – výkon & regenerace
Kompresní podkolenky Compressport V2.1
Kompresní podkolenky Compressport V2.1
Kompresní podkolenky Compressport V2.1
Kompresní podkolenky Compressport V2.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komrespní podkolenky Compressport Full Socks Oxygen
Komrespní podkolenky Compressport Full Socks Oxygen
Kompresní podkolenky Compressport – výkon & regenerace
Kompresní podkolenky Compressport – výkon & regenerace
Kompresní podkolenky Compressport V2.1
Kompresní podkolenky Compressport V2.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všechny kompresní podkolenky a návleky najdete zde.

 

 

Publikováno

Sport je můj život a vedu k němu i své syny, říká Tomáš Hrbek

Tome, pověz nám něco o sobě.
Otec mě nasměroval k profesi obchodníka. Na tuto profesní dráhu jsem se také vydal. Od svých prvních dětských krůčků jsem cítil velkou radost z pohybu. Od mala jsem závodil na koloběžce. Koloběžku vystřídalo kolo, na základní škole jsem navštěvoval sportovní třídy a později vstoupil do atletického oddílu. Sport mě bavil stále více. Cítil jsem veliké uspokojení po každém tréninku. Mými největšími přáteli byli endorfin a serotonin. Postupně přišly také úspěchy na atletických soutěžích. Atletika je spravedlivá, poctivě a tvrdě trénující sportovce umí odměnit. A já si také těchto odměn směl užít.

Roky plynuly, postupně jsem se vzdělával v trenérské profesi a střídal různé manažerské pozice v obchodních společnostech. Trenérskou praxi jsem získal trénováním běžců různého věku a různé výkonnosti. Trénoval jsem fotbalisty, florbalisty i děti na sportovní škole. Tato práce mě bavila a maximálně uspokojovala. Finančně to bohužel bylo podstatně horší.

Až přišel zásadní životní předěl…
Jasný cíl, jedna cesta a to hned! Rozhodnutí znělo jasně. Veškeré své úsilí vrhnu do toho, co umím, v čem jsem dobrý a v čem mohu být lidem prospěšný, učím lidi běhat.  Mám velké bohatství, čtyři skvělé syny a fantastickou profesi, kterou mám moc rád.

Jak a kdy ses dostal k práci v běžecké prodejně TRIEXPERT ?
Přes kamarádku mi bylo nabídnuto, abych vedl běžecké tréninky v Hradci Králové. Postupně jsme se posunuli až do spolupráce i v rámci prodeje.

Co tě pro tuto práci motivuje? 
Tato práce je mi koníčkem, to je rozhodující faktor.

Každodenně absolvuješ rozhovory se zákazníky ohledně běhání. Jaký je tvůj vztah k běhu?
Běhám denně a vlastně celý život. Je to už závislost.

Jak vnímáš pracovní tým TRIEXPERTu? Jaká je spolupráce?
Mohu konstatovat, že kolegové mi vstřícně pomohou s řešením systémových věcí, které mě v začátku sem tam zaskočí.

Jak vnímáš atmosféru v týmu TRIEXPERTu?
V Triexpert se cítím skvěle. Trénování a prodej běžeckého vybavení je skvělá kombinace, která mě naplňuje.

S jakými dotazy k vám nejčastěji přicházejí zákazníci?
Dnes je doba, kdy je běh velmi moderní a lidé už přichází na to, že bez kvalitní běžecké boty, je sem tam něco začne bolet. Velmi ocení diagnostiku došlapu a následný osobní trénink, který obdrží zdarma při nákupu běžecké obuvi.

Závodíš?
Ano, stále ještě běhám závody, ale už si vybírám ty nejhezčí. Za týden mě čeká Vokolo Príglu. Moc se těším.

Jak odpočíváš a regeneruješ?
Nejlepší relax je pro mě sauna, dobrá kniha a nebo film.

Jaký je tvůj vztah ke sportu?

Sport je můj život a vedu k němu i své syny.