Publikováno

Díky běhu jsem poznala spoustu nových přátel, krásných míst a životní nadhled

Když mi bylo 7 let, přihlásili mě rodiče do tanečního souboru. U tancování jsem vydržela do svých 18 let, což mi dalo pohybový základ, disciplínu a hlavně lásku ke sportu. Postupně jsem ale začala objevovat mou skrytou vytrvalost a oblíbila jsem si pobyt v horách. Poté už chybělo jen vyzkoušet nějaký ten závodní výběh na Lysou horu a stala se ze mě horská vytrvalostní běžkyně. Tento můj koníček jsem později propojila i s prací.

Jak a kdy ses dostala k práci v Triexpert v Brně?

Součástí Triexpert týmu jsem od října roku 2019. Rozhodovala jsem se pro změnu zaměstnání, když právě hledali posilu na prodejnu v Brně. A práce v nejlepší běžecké speciálce byla pro mne jasnou volbou.

Co tě pro tuto práci motivuje?

Posledních pár let se můj život točí hlavně kolem běhání, takže motivací pro mě je předávat informace, které jsem za ta léta nabyla. Největší odměnou je pro mě spokojenost zákazníka, který odchází s novým zbožím, ve kterém ještě ten stejný den vyběhne. Baví mě styl prodeje, který je velmi osobní. Často se se zákazníky bavíme o závodech o jejich motivaci k běhu a to dělá celý tento proces zábavnějším.

Každodenně absolvuješ rozhovory se zákazníky ohledně běhání. Jaký je tvůj vztah k běhu?

Běhám asi pět let a musím říct, že se běh stal mým životním stylem. Díky němu jsem poznala spoustu nových přátel, krásných míst a možná mi dal i trochu životního nadhledu. Člověk může při něm relaxovat a utřídit si myšlenky, ale také se dostat na dno fyzických sil.

Jak vnímáš pracovní tým Triexpertu? Jaká je spolupráce?

V práci se cítím výborně a s mými kolegy tvoříme super tým. Když mají lidé běh jako společný koníček, vždy to musí fungovat.

Jak vnímáš atmosféru v týmu Triexpertu?

Atmosféra je přátelská a navzájem si pomáháme.

S jakými dotazy k Vám nejčastěji přicházejí zákazníci?

Nejčastěji se zákazníci ptají, do jakého terénu jsou boty vhodné a jaký typ bot zvolit, když s během teprve začínají. Časté jsou také dotazy na sportovní výživu.

Závodíš?

Ano a to ve všech ročních obdobích. Oblíbila jsem si delší distance, od maratonu nahoru a hlavně v horském prostředí.

Jak odpočíváš a regeneruješ?

Nejlepší odpočinek je pro mě spánek. Po běhu nevynechám strečink a ráda si zacvičím jógu, která umí protáhnout celé tělo. Ale abych pravdu řekla, moc odpočívat neumím.

Jaký je tvůj vztah ke sportu?

Bez sportu a pohybu si svůj život ani nedokážu představit. Podle mého názoru by se měl minimálně dvě hodiny týdně věnovat sportu úplně každý.