Publikováno

Jak se obléct na běhání v zimě

Každý, kdo běhá, si určitě položil otázku, jestli se obléká na běh správně. David Vaš tentokrát ukazuje, jak se dobře obléct do chladnějších dnů, ale i do mrazivého počasí.

David ve svém videu má na sobě tričko Brubeck, běžeckou bundu Gore, ukazuje mikinu Montane a tričko Montane. Běžecké oblečení najdete a spodní vrstvy můžete nakoupit v každé prodejně Triexpert. Stejně jako běžecké doplňky od řady běžeckých světových firem.

Publikováno

Reflexní oblečení 2XU

2XU myslí na sportovce ve všech přírodních i městských podmínkách, proto přichází s řadou produktů s membránou proti větru a dešti a reflexními prvky pro vyšší bezpečnost při sportu. Reflexní prvky se nacházejí u kalhot ve tvaru pásu malých písmen x na dámské i pánské verzi a u bund jsou to reflexní pásky na rukou a zádech. 


 

 

 

 

 

 

 

Dámské kompresní legíny: https://www.stage.triexpert.cz/produkt/damske-kompresni-leginy-2xu-defence/

Pánské kompresní legíny: https://www.stage.triexpert.cz/produkt/panske-kompresni-elastaky-2xu-defence/

Pánská běžecká bunda: https://www.stage.triexpert.cz/produkt/panska-bezecka-bunda-2xu-defence-membrane/

Dámská běžecká bunda: https://www.stage.triexpert.cz/produkt/damska-bezecka-bunda-2xu-defence-membrane/

 

Publikováno

TRAILROC – krosovky do skalnatého trailu

Historie fenoménu TRAILROC

TRAILROC. Jméno, které si vydobylo respekt v trailové komunitě respekt už v roce 2012. Dnes, po sedmi letech, už nám to při pohledu na kolekce všech trailových značek může přijít úsměvné, ale ve své době byl TRAILROC 255 průkopníkem v oblasti krosovek určených na ultra trailové závody.
V čem spočívalo zmíněné průkopnictví? Především v kombinaci pohodlí, ochrany, vysoké propriocepce (Jedná se o schopnost nervového systému zaznamenat změny vznikající ve svalech a uvnitř těla pohybem a svalovou činností (polohocit). Propriocepce je nezbytná pro správnou koordinaci pohybu, svalový tonus, průběh některých reflexů, registraci změny polohy těla atd.) a podpoře přirozeného stylu běhu i fungování chodidla. Třešničkou na dortu byla propracovaná podešev ze tří různě tvrdých směsí, která dokonale fungovala v typickém českém a slovenském trailu, kde se střídá asfalt, šotolina, hlína, kameny, kořeny a bláto.

Pomyslným nástupcem TRAILROCU po jeho ukončení se stala RACE ULTRA. Další fenomén, který si získal srdce tisíců běžců. Není náhoda, že dvě ze tří našich nejslavnějších bot (na absolutním vrcholu je offroadová stálice X-TALON 212) spadají do kategorie bot do univerzálního terénu. V tomto prostředí trénuje drtivá většina běžců a povedený model určený do těchto podmínek je něco jako svatý grál – všichni po něm touží, ale je nesmírně těžké ho najít. Když už se ale objeví, tak to stojí za to…

Druhá generace TRAILROCu (modely 270 a 285) už vznikala jako kříženec původních 255 s konceptem RACE ULTRA. Vidět to bylo zejména na podešvi, která si díky šikovnému křížení vzala to nejlepší z obou konceptů.

Třetí generace krosovky do skalnatého trailu

Nový TRAILROC G 280 (třetí generace) zůstává v tomto směru beze změny a je postavený na podešvi s jemným 4mm vzorkem, který je speciálně navržený tak, aby poskytoval spolehlivý záběr na tvrdém trailovém podloží. 84 drobných špuntů skvěle kopíruje terén, což má za následek vynikající trakci i na velkých kamenných blocích, kde boty s agresivnějším vzorkem selhávají a kloužou.

Tyto vlastnosti oceníte zejména na horských trailech v Krkonoších, Tatrách, nebo Alpách. To ale neznamená, že se TRAILROC nedá použít i v méně technickém terénu. Kromě šutrů a skal si přednosti použité podešve užijete i na příměstských stezkách a pěšinkách, kde se míchá šotolina s lehčím tvrdším terénem.

Jedinou potenciální slabinou podešve TRAILROC je hluboké bahno a sníh. Do těchto podmínek by bylo potřeba zvednout výšku gripů, ale to by se negativně podepsalo na funkčních vlastnostech na tvrdém podloží. Tedy tam, kde je TRAILROC doma. Pro běhání v bahně a měkkém terénu doporučujeme zaostřit na modely ROCLITE, případně X-TALON a MUDCLAW.

A jak to bude na asfaltu? Vzhledem k tvaru a rozložení jednotlivých gripů má TRAILROC velmi dobrou stabilitu, záběr i odolnost i na silnicích a chodnících. Díky premiérovému použití grafénem obohacené směsi se navíc výrazně zlepšuje poměr mezi přilnavostí a odolností.

TRAILROC G 280 s grafénovým G-GRIPEM má podešev z naší nejjemnější směsi Sticky grip (znáte z modelů X-TALON) obohacené o grafén. Sticky grip sám o sobě má bezkonkurenční přilanovst, ale za cenu nižší životnosti. Přimícháním grafénu se tento poměr převrací, protože přilnavost zůstává na špičkové úrovni, ale životnost se radikálně zvyšuje.

Skvělá ochrana v technických sebězích

Aby byla krosová bota opravdu dobrá v kamenitém trailu, tak nestačí, aby měla podešev, která neklouže na šutrech.
Co vás nejvíc trápí, když letíte z prudkého kopce pěšinou plnou ostrých kamenů? Ano, přesně tak, nepříjemné nárazy, které mohou při špatném došlapu vést až k poranění chodidla. V sebězích se ale dá ztratit, nebo naopak získat nejvíc času a bezstarostné střemhlavé tempo seběhů má tak při trailovém závodě cenu zlata. Už dávno neplatí, že kdo bude první na kopci, ten bude první v cíli. V dnešní době je naprosto zásadní, aby běžec neztrácel v sebězích, protože dohnat případnou ztrátu je ve stoupání prakticky nemožné.

Přesně z toho důvodu je u krosovek do kamenitého terénu naprosto zásadní spolehlivá ochrana chodidla. TRAILROC G 280 má mezi podešví a tlumicí vrstvou ochrannou vrstvu META PLATE páté generace, které zajišťuje nejvýraznější ochranu, jakou můžete u INOV-8 zažít. Problém vám tak nebudou dělat ani ty nejostřejší šutry a klacky. Počítejte ale s citelně vyšší tuhostí, než na jakou můžete být zvyklí u bot s nižší úrovní ochrany. Vysoká tuhost se sice negativně promítne na úrovni propriocepce, ale kromě ochrany chodidla je zde i zásadní benefit ve stabilitě při běhu po nerovném povrchu.

Nebyl by to ale INOV-8, kdybychom ochranu řešili “jednoduchým” rockplate. U spousty krosovek najdete kompaktní desku umístěnou na strategických místech pod příčnou klenbou a pod patou. Taková deska se ale fatálně podepíše na “živosti” a dynamice celé boty. O omezení ohebnosti na absolutní minimum ani nemluvě. U TRAILROCu proto vsázíme na desku s perforací, která svým tvarem kopíruje umístění plantárních fascií. Díky tomu META PLATE chrání ta nejcitlivější místa a zároveň umožňuje zachovat ohebnost celé boty na rozumné úrovni, která nebude fatální pro přirozenou práci chodidla a techniku běhu.

Tlumení uzpůsobené potřebám ultra trailu

TRAILROC G 280 navazuje na svého předchůdce a opět máme tu čest s modelem, který posouvá standardy v oblasti ultra trailového běhání. Mezipodešev je totiž tvořena pro INOV-8 až nečekaně komfortním tlumením. To společně se spolehlivým záběrem a špičkovou ochranou chodidla nabízí koktejl přímo stvořený pro pohodlné překonávání dlouhých vzdáleností.

Drop mezipodešve je poměrně výrazných 8 milimetrů a absolutní výška tlumení v patě se vyšplhala na 20 milimetrů. Tento parametr přibližuje TRAILROC G 280 nejtlumenějším krosovkám na trhu a po obutí je to okamžitě cítit. Zásadním způsobem tomu napomáhá přítomnost naší nejměkčí směsi POWERFLOW+. Kombinace 20 milimetrů mohutnosti v patě s touto mechově měkkou EVA směsí je zárukou vysoce komfortního tlumení.

Posledním detailem zvyšujícím pocit vysokého komfortu je 6 mm vkládací stélka z měkké pěny. Ta se dá v případě potřeby vyjmout, nebo nahradit jinou, tenčí, alternativou, čímž získáte více místa pro příčnou klenbu a zároveň zlepšíte cit pro terén a celkovou propriocepci chodidla.

Nečekejte nízkoprofilovou dravou botu s maximálním citem pro terén. Od toho tu máme modely jako RACE ULTRA 270, nebo ROCLITE G 290. TRAILROC G 280 je tank. Tank, který se postará o to, abyste dorazili do cíle bez ohledu na to, jestli poběžíte deset, nebo sto kilometrů.

S vysokým tlumením je na pořadu dne otázka stability. O vysoce tlumených bot to totiž obvykle není to pravé a obzvlášť v technickém terénu na ně není příliš dobrý spoleh. TRAILROC dokázal tento problém vyřešit pomocí dvou konstrukčních vychytávek. První z nich je výše zmíněný META PLATE. Vychytávkou číslo dvě je pak vytažení mezipodešve v patní části vysoko nad úroveň chodidla. Díky tomu je bota s chodidlem velmi dobře provázaná a pata nemá tendenci vyjíždět z boty ani při nečekaném dopadu na nerovný terén. Celková míra stability je díky této misce podobné konstrukci velmi solidní. Nedochází přitom k dalšímu ovlivnění stability celé boty, nebo výraznému navýšení hmotnosti celé boty.

Odolný svršek na kopytě medium fit

Na závěr se podíváme na svršek. Ten je napnutý na kopytě střední šířky medium fit (3). Důvodem, proč jsme u boty na ultra nevsadili na širší svršek (standard fit, 4-5) je ten, že kromě dostatečného prostoru kolem prstů a příčné klenby je důležité i to, aby noha v botě neklouzala a ovladatelnost v technickém terénu zůstala na vysoké úrovni. Medium fit je tak ideálním kompromisem mezi prostorem pro přirozenou práci chodidla bez rizika otlaků a dobrou ovladatelností.

Zajímavou novinkou je nový tvar pogumovaného okopu. Ten chrání prsty nejen zepředu, ale i ze shora. Díky tomu se nemusíte bát prodřeného svršku, pokud při každém kroku zvedáte palec. Kromě toho je nová konstrukce okopu si zachovává maximální úroveň ochrany prstů, ale zároveň je lehčí a měkčí a v budoucnu se s ní setkáme i u dalších modelů mimo rodinu TRAILROC.

Okop je doplněn masivní TPU 3D tvarovanými ochrannými prvky po celé spodní hraně a přes velkou část nártu. Přece jen se jedná o botu do kamenitého trailu a ochrana svršku i chodidla před poškozením, respektive poraněním je jedna z klíčových vlastností.

Základ svršku tvoří strukturovaná síťovina s vyšší pevností a dobrou prodyšností. Střih boty je vždy subjektivní záležitost, ale podle prvních reakcí se nebojíme říct, že v případě TRAILROCu je velmi povedený a umožňuje komfortní použití bez rizika puchýřů a odřenin i při extrémně dlouhých závodech. Jednu z prvních zkušeností má s TRAILROCem G 280 člen INOV-8 týmu Tomáš Hudec, který v této botě vybojoval skvělé třetí místo na konkurencí nabitém mistrovství Polska v ultra trailu.

Celkové shrnutí

Abychom to shrnuli. Nejnovější přírůstek do rodiny TRAILROC s označením G 280 je botou do kamenitého trailu s vysokým důrazem na komfort, tlumení, stabilitu, ochranu a odolnost. Na své si tak přijdou vyznavači ultra trailových disciplín i všichni běžci, kteří hledají primárně pohodlnou a spolehlivou botu, která je ale zcela neodstřihne od vnímání terénu a techniky běhu.

Publikováno

Crazy Idea – příběh značky

„Dívka narozená v horách a s velikým snem“  

Jsem Valeria Colturi, a moje vášeň je cítit v každém kousku oblečení Crazy.
Narodila jsem se v Bormiu, ohromující horské vesnici. Moje dětství se dělilo mezi školní a sportovní závazky. Běh na lyžích, přátelství, škola, vše se točilo kolem výkonnostních aktivit. Pokud žijete v horách, vedle každodenního života, je velmi snadné stát se sportovcem. Život sportovce je jednoduchý: škola, rychlý oběd, trénink, testy, soutěže, zklamání a úspěchy, tohle všechno znamenalo roky mého mládí.
Když jsem soutěžila, viděla jsem mladé sportovce oblečené jako „vojáky“ s nedostatečným vybavením, špatnými velikostmi, absurdními barvami, nevhodnými a studenými tkaninami… To stimulovalo mou představivost, kreativitu a zvědavost. Začal jsem vytvářet vlastní oblečení pro tréninky a soutěže. Neexistovalo pro mě žádné plánování, žádný marketing, byla to jen vášeň. Čím více jsem vytvořila, tím víc mě to bavilo a motivovalo. Pak jsem si koupila svůj první šicí stroj, navrhovala jsem, vynalézala a experimentovala s velkým úspěchem!
Dokončila jsem školu a byla jsem úspěšná i ve sportu, například, když jsem vyhrála italský šampionát v běhu na lyžích. Ale každé podobné nadšení mi vydrželo jen chvilku.

Abych došla dlouhodobějšímu uspokojení a mohla si splnit svůj sen, našla jsem si nejtěžší cestu. Rozhodla jsem se vytvářet dokonalé technické oděvy pro sporty, které miluji. Vím, že se musím odtrhnout od „normy“, abych uspěla. Chci, aby mé šaty měly duši, aby byly zrcadlem toho, kdo je nosí. To mi umožnilo dostat se takhle daleko a je to stále to, co mě vzrušuje a motivuje mě pokračovat v této cestě.
Vytvořila jsem firmu, společnost, ve které vždycky myslíme na vás. Na vás, kteří naše oblečení nosíte!
Designové centrum a velká část výrobní dílny byly vždy umístěny v mém krásném rodném městě. Moje produkty jsou distribuovány ve více než 500 vybraných prodejnách po celé Evropě.
Můžete milovat Crazy produkty, mohou vás bavit, nebo možná ne, ale jedna věc, na kterou můžete vsadit, je, že se liší od všeho ostatního, co můžete na trhu potkat. Vždycky, při návrzích nových produktů jsem myslela na vás a na vaše nejlepších chvíle, chvíle, kdy obléknete Crazy!

Fast & light, to je naše filosofie 

Pro Crazy platí vždy synonymum: rychlé a lehké. My v Crazy jsme vynalezli originální závodní běžecké, skialpové i horolezecké oblečení. Vyrostli jsme se stopkami v našich rukou. Jsme partnery top sportovců a objevujeme další talenty. Ale, pozor, možná byste to nečekali, ale i my rádi jen tak stoupáme po horách, užíváme si krajiny a jen tak se touláme. Každý si přece může užívat hory tím nejlepším způsobem po svém?
Pro všechny naše běžce, či milovníky hor existuje společná potřeba, a to cítit se dobře, udržet se v suchu, bezpečí, teple a pohodlí a také vypadat co nejlépe.
Mnoho značek nabízí široké oděvní řady a podporuje používání nejlepších tkanin, ale velmi málo z nich přemýšlí nad nejlepšími technickými řešeními, či umístěním materiálů na to správné místo. Velmi málo z nich je schopno navrhnout jedinečný styl, díky kterému budete vynikat, budete se cítit skvěle a zároveň pohodlně.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Volba je na tobě! Crazy je rodinná firma, kde design, styl i technická řešení a všechny produkty jsou osobně vytvořeny majitelem Valerií Colturi. Používáme tkaniny od firem, které se starají spíše o kvalitu produktů než o marketing. Testy oděvů jsou prováděny interně i externě, nejlepšími běžci nejen v Itálii, ale i u nás v ČR, ve spolupráci s našimi bláznivými přáteli, sportovci a dalšími milovníky běhu a hor, jako jste vy.
Crazy je tu pro vás!!!

Publikováno

Recenze – běžecké boty ASICS Gel Nimbus 21

Vybíráš boty na denní výběh, ale chtěl bys taky o víkendu vyběhnout na 20 a více kilometrů? Jedny boty, které budou měkké, ale i stabilní? Aby měli funčkní vlastnosti a moderní design? ASICS Gel Nimbus 21 by mohl uspokojit všechny potřeby.

ASICS vyniká ve skvěle tlumené běžecké obuvi. ASICS je premiová běžecká bota na tvrdé povrchy v neutrálním provedení. Na rozdíl od ASICS Gel Kayano je výrazně fleibilnější a bude tak vyhovovat běžcům . ASICS Gel Nimbus 21 nabízí ikonický extrémně pohodlný Asics Gel odpružení v patě a nový Asics „skákací“ Flytefoam Propel v přední části chodidla, které Flytefoam Lyte poskytuje lehké a odolné tlumení šetrné k životnímu prostředí.

Svršek ASICS Gel Nimbus 21 je tvořen Premium Mesh, který poskytuje lehkou prodyšnost s většími otvory v oblastech s vysokou koncentrací teploty. Utahuje se a uvolňuje se v klíčových oblastech, aby se chodidlo mohlo přirozeně pohybovat. ASICS Gel Nimbus 21 je bota, která bude skvěle fungovat při každodenním běhání a objemovém tréninku na tvrdých površích. Novinkou je i limitované pánská edice.

Dámské běžecké boty ASICS Gel Nimbus 21 zde.

Pánské běžecké boty ASICS Gel Nimbus 21 zde.

Publikováno

Sváteční provozní doba eshopu

Děkujeme Vám za přízeň  a objednávky v tomto roce.

Pokud si chcete ještě objednat dárky s dodáním kurýrem do Vánoc, dodání už neumíme garantovat. Jedinou možností jak se k Vám může zboží ještě dostat je, objednat si zboží z eshopu, podívat se na informace, na které prodejně zboží máme a objednat si ho k vyzvednutí na prodejně nebo si pro něj přímo na prodejnu přijít.

Pokud vytvoříte objednávku mezi 19 – 23.12. sledujte prosím dostupnost na skladě. Pokud se při výběru velikosti a barvy zobrazí skladem některá z prodejen můžete bez čekání na odpověď eshopu přijít na tuto prodejnu pro objednávku i o víkendové otevírací době. Pokud chcete mít u nepotvrzených objednávek jistotu, zavolejte si klidně předem na prodejnu.

Objednávky vytvořené do 20.12. s volbou zaslání kurýrem odešleme s největší pravděpodobností mezi svátky 27. a 28.12. Pozdější objednávky vyřídíme a doručíme po Novém roce.

V týdnu 7.-11.1. bude vzhledem k inventurám pozastaveno zpracovávání objednávek a všechny objednávky přijaté v této době vyřídíme následující týden.

VÁNOČNÍ OTEVÍRACÍ DOBA:

Běžecké prodejny:

Sobota 22.12    10-16 hod
Neděle 23.12    10-14 hod
Čtvrtek  27.12    11-18 hod
Pátek     28.12    11-18 hod
Sobota   29.12    10-14 hod
Pondělí   31.12   ZAVŘENO

Prodejna Bike Holešovice:

Sobota 22.12    10-16 hod
Neděle 23.12    10-14 hod
Čtvrtek  27.12    11-19 hod
Pátek     28.12    11-19 hod
Sobota   29.12  ZAVŘENO
Pondělí   31.12   ZAVŘENO

Přejeme Vám krásné prožití svátků a ať máte čas si jít zaběhat, zaplavat nebo se projet na kole 🙂

Tým Triexpertu

Publikováno Napsat komentář

Využij možnost si vyzkoušet neopren před koupí v bazénu s protiproudem

Stejně jako běžecké boty nejlépe vyzkoušíš při běhu a kolo při svezení se na něm, tak i neopren nejlépe vyzkoušíš jedině plaváním. My Ti tuto možnost jako jedni z mála přinášíme.
Pokračování textu Využij možnost si vyzkoušet neopren před koupí v bazénu s protiproudem